Ruszają kolejne remonty. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia na drogach

Zakład Transportu Miejskiego zapowiada kolejne remonty torowiska na odcinku od Łazarza do Górczyna i na Ratajach. Prace mają się zacząć na końcu czerwca.

Dopiero 13 maja na tory wróciła „pestka”, a ZTM zapowiada już kolejne remonty latem. 

Okres wakacyjny ze względu na mniejsze natężenie ruchu w mieście tradycyjnie wykorzystywany jest na przeprowadzenie niezbędnych napraw i remontów. W tym roku na lato został zaplanowany remont torowiska tramwajowego w ulicy Głogowskiej oraz wymiana rozjazdów wschodniej części węzła na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Kórnickiej.” – podaje ZTM. 

hotel dla psów w Poznaniu

Na ulicy Głogowskiej będą wymieniali nawierzchnię torową i drogową, a także krawędzi peronowych na przystankach. Prace będą prowadzić od węzła Głogowska/Hetmańska do ul. Dalekiej. W pierwszej kolejności ZTM wyremontują odcinek od Hetmańskiej do zajezdni MPK, a następnie w kierunku pętli na Górczynie. 

Z tego powodu w trakcie trwania prac nie będzie dostępne torowisko na ul. Głogowskiej (na odcinku od Hetmańskiej w kierunku pętli Górczyn PKM). Pasażerów czekają zmiany w funkcjonowaniu komunikacji (w tym uruchomienie linii zastępczej).

Remonty na tym odcinku ZTM planują rozpocząć na końcu czerwca, a ich zakończenie na koniec sierpnia.

Również w wakacje ZTM planuje wymienić rozjazdy wraz z wymianą napędów zwrotnic i układu sterowania zwrotnic we wschodniej części węzła na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II. Fragment węzła, na którym prowadzone będą prace z uwagi na trwającą przebudowę trasy kórnickiej jest aktualnie wyłączony z ruchu. Z tego powodu prace przeprowadzone nie wpłyną na funkcjonowanie komunikacji. 

Najszybciej, bo już w drugiej połowie maja, także niejako przy okazji obecnego wyłączenia ruchu tramwajowego na trasie kórnickiej, MPK wymieni zużyte szyny łukowe przy przystanku Osiedle Lecha.” – dodają w ZTM. 

CZYTAJ TAKŻE: Przez remonty jeździmy gorzej. Punktualność komunikacji w Poznaniu.

Źródło: Poznan.pl

Eugeniusz Hnatiuk
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl