Ważne

Popularne ciasta z kawałkami metalu. Nie wolno ich jeść

Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformował o zagrożeniu związanym z popularnymi ciastkami. Spożycie ich może być niebezpieczne. Sprawdź, czy nie masz ich w domu!

Popularne ciastka

System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach poinformował Państwową Inspekcję Sanitarną, że firma Banketbakkerij Merba B.V. wycofuje ze sklepów niektóre partie swoich ciastek. Decyzja ta została podjęta ze względu na możliwe zanieczyszczenie produktu fragmentami metalu.

Szczegóły dotyczące produktu

Nazwa produktu: FINTON’S Chocolate 40% Cookies 225 g
Numer partii: 2334803
Data minimalnej trwałości: 12-09-2024
Dystrybutor w Polsce: NETTO Sp. z o.o. Motaniec 30 73-108 Kobylanka
Producent: Banketbakkerij Merba B.V.,Wilhelminakanaal Noord 2, 4902 VR Oosterhout, Niderlandy

– Ciała obce były znajdowane w produktach wyprodukowanych w okresie od 7/12/2023 do 15/12/2023 – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny

Co grozi po zjedzeniu ciastek zanieczyszczonych metalem?

Spożycie zanieczyszczonych metalami ciastek może być niebezpieczne dla zdrowia. Skutki mogą być różne w zależności od rodzaju metalu, jego ilości oraz czasu ekspozycji. Niektóre metale mogą powodować ostre objawy toksyczności, takie jak nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, zawroty głowy, czy nawet trudności z oddychaniem.

Długotrwałe narażenie na metale ciężkie może prowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych, zaburzeń neurologicznych. Czy też problemów zdrowotnych związanych z układem odpornościowym. W przypadku podejrzenia spożycia zanieczyszczonych ciastek metalem ważne jest natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem lub ośrodkiem toksykologicznym w celu uzyskania pomocy medycznej.

Czytaj także: W aplikacji sprawdzą, jak goją się rany. To pierwszy tego typu system w Polsce

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl