Wielkopolska

Ponad 5000 zł mandatu za ucieczkę przed policją

29-letni kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Gdy funkcjonariusze chcieli go zatrzymać, mężczyzna zaczął uciekać.

Głuchowo

Policjanci 29-latka na przekroczeniu prędkości o 27 km/h złapali na ul. Siernickiej w Głuchowie. Gdy chcieli go zatrzymać do kontroli, ten wcisnął gaz i odjechał. Stróże prawa ruszyli za nim w pościg. Po kilku kilometrach, pirat drogowy porzucił samochód na ul. Kwiatowej w Pęcznie i uciekł.

Mimo braku przerejestrowania pojazdu po zakupie policja szybko ustaliła tożsamość i zatrzymała kierowcę. Okazało się nim 29-letni mieszkaniec gminy Mosina, który ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

fot. Wielkopolska Policja

– Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w organizmie kierującego, lecz pobrana została również krew do badań pod kątem obecności środków odurzających- poinformowała Wielkopolska Policja.

29-latek został oskarżony o prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu sądowego oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Otrzymał mandat w wysokości 5400 złotych i 22 punkty karne.

Czytaj także: Jechał pijany. Wbił się w drzewo

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl