Poniedziałek bez rozpraw w poznańskich sądach

W poniedziałek poznańskie sądy w tym Sąd Okręgowy, Apelacyjny oraz trzy Sądy Rejonowe będą nieczynne. Pracownicy dostaną wolne. Ma to związek z przypadającym na sobotę świętem.

W poniedziałek, 13 listopada, sądy w Poznaniu (Sąd Okręgowy, Apelacyjny i trzy Sądy Rejonowe), będą nieczynne. Pracownicy otrzymają dzień wolny z okazji zbliżającego się święta, które przypada w sobotę 11 listopada.

Poznańskie sądy i prokuratura nieczynne w poniedziałek

Pracownicy prokuratur również skorzystają z dnia wolnego w poniedziałek z okazji Święta Niepodległości. Zatem wszelkie sprawy związane z prokuraturą, zaplanowane na ten dzień, można załatwić dzisiaj lub we wtorek. Sądy i prokuratury będą zamknięte w związku z obchodami tego święta.

Święto Niepodległości

Niektóre instytucje w Poznaniu, takie jak urzędy skarbowe, już miały dzień wolny 2 listopada z okazji Święta Niepodległości. Podobnie, pracownicy tych urzędów nie będą pracować 2 stycznia z okazji Święta Trzech Króli, które przypada w sobotę w przyszłym roku. Ta praktyka zapewnia pracownikom możliwość skorzystania z wolnego za te święta, które przypadają one w weekend.

Czytaj także: Spektakularne odkrycie Poznańskich lekarzy. Nowe horyzonty w nauce

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl