Kurierzy na rowerach. Milionową paczkę wręczono w Poznaniu

Firma DPD Polska dostarczyła za pomocą elektrycznych rowerów cargo ponad milion paczek. Przekazanie milionowej paczki odbyło się w Poznaniu. Kurier wręczył odbiorcy nie tylko zamówiony produkt, ale również niespodziankę.

Do przekazania milionowej paczki doszło pod koniec października 2023 r. w Poznaniu. DPD postawiło na rowery cargo jako element realizacji strategii niskoemisyjnej firmy. W tej chwili firma posiada 80 takich rowerów. Stanowią one alternatywę dla aut – w szczególności w strefach o gęstej zabudowie czy strefach biznesowych, wyłączonych z ruchu samochodowego.

– Rozwój floty rowerów cargo nie jest przypadkowy. Placówki znajdują się w ścisłych centrach największych, polskich miast, gdzie zarówno wysoki poziom urbanizacji, jak i wymogi stref czystego transportu na terenie miast sprzyjają właśnie rozwojowi tego środka transportu – podkreślił Maciej Głowacki, członek zarządu, dyrektor operacyjny DPD Polska.

Milionowa paczka w Poznaniu

Firma dostarczyła za pomocą elektrycznych rowerów cargo ponad milion paczek. Przekazanie milionowej paczki odbyło się w Poznaniu, a szczęśliwy odbiorca otrzymał model roweru cargo DPD.

– Dostawy realizowane rowerami cargo budzą zaciekawienie i pozytywne emocje wśród mieszkańców miast, ponieważ dalej stanowią niecodzienny i zaskakujący widok – stwierdziła Magdalena Chojnacka, dyrektor regionalny w DPD Polska. – Nasza flota, będąca największą w Polsce, posiada już 80 rowerów. Do końca roku planujemy dalsze inwestycje i zwiększenie floty do ponad 100 pojazdów. Milionowa paczka, to dla nas ważny, symboliczny moment, który oznacza zdobycie przez nas unikalnego, praktycznego doświadczenia i osiągnięcie pełnej sprawności operacyjnej – dodała.

Projekt, początkowo rozwijany jako pilotaż we Wrocławiu z wykorzystaniem tylko pięciu rowerów, od maja 2022 r. funkcjonuje już w 14 największych polskich miastach.

Zobacz też: Ulica Święty Marcin czy Świętego Marcina? Wiele osób popełnia błąd

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl