Ponad 600 koni i 300 zawodników. Cavaliada startuje w czwartek – co w programie?

W czwartek 15 grudnia startuje wyczekiwana przez wielbicieli mistrzostw jeździeckich CSI Cavaliada Poznań 2022. Do konkursów w skokach przez przeszkody zgłosiła się rekordowa liczba 354 zawodników z 22 krajów na 640 koniach.

Mistrzowie Świata i Europy

Od czwartku do niedzieli na Międzynarodowych Targach Poznańskich zobaczymy medalistów olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, a także 32 zawodników z listy zwycięzców zaliczanych do światowego rankingu. Chętnych do startu było tak wielu, że organizator nie mógł przyjąć wszystkich. Ostatecznie do zawodów przystąpi ponad 500 par z 14 europejskich państw.

Rekordowa frekwencja

Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP wspomniał, że Międzynarodowe Targi Poznańskie spodziewają się w tym roku tłumów. Cavaliada Poznań 2022 to przede wszystkim show, ale oprócz strony sportowej prezentują także edukacyjną. Zawodnicy wystąpią na dwóch arenach, z czego mniejsza jest połączona z targami sprzętu jeździeckiego. Tam swoje stanowiska będzie miało 200 wystawców.

Wracamy do tych dobrych lat, a nawet tych lepszych lat. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich gościmy ponad 650 koni. Spodziewamy się rekordowej frekwencji – mówił Filip Bittner.

Zawodnicy z całego świata i liderzy z Polski

Listę czołowych zawodników tegorocznej Cavaliady Poznań 2022 otwiera Holender Gerco Schröder, który w swojej karierze był mistrzem świata, mistrzem Europy i wicemistrzem olimpijskim. Wśród zgłoszonych medalistów znaleźli się także: Marc Houtzager (NED), Leon Thijssen (NED), Dirk Demeersman (BEL) i Douglas Lindelow (SWE) i wiele innych światowych zawodników. Podobnymi sukcesami mogą poszczycić się Polacy. Na Cavaliadize wystartuje wicelider i aktualny wicemistrz Polski, 7-krotny zwycięzca CAVALIADY Tour Jarosław Skrzyczyński, Andrzej Opłatek, obrońca tytułu zdobywcy Grand Prix Poznania z 2021 roku Maksymilian Wechta, brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Polski Michał Kaźmierczak, Kamil Grzelczyk, Tomasz Miśkiewicz czy Marek Lewicki.

Konkursy

Trzy najważniejsze konkursy zawodów CSI3*W zaliczane do światowego rankingu to: piątkowa duża runda (150 cm z rozgrywką), sobotni finał średniej rundy (145 cm z rozgrywką) i niedzielne PKO Bank Polski Grand Prix (do 160 cm z rozgrywką). Wysoki poziom sportowy towarzyszyć też będzie innym konkursom: Speed Masters (czwartek), Potęgi Skoku (piątek) i Speed & Music (sobota). Przez cztery dni na dwóch arenach zostaną rozegrane łącznie 23 konkursy.

Gdzie i kiedy?

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym marka LOTTO. Miastem Gospodarzem jest Miasto Poznań, a partnerem Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polski Związek Jeździecki. Cavaliada rozpocznie się 15 grudnia i potrwa do 18 grudnia 2022 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich (arena główna: pawilon 5, arena dodatkowa: pawilon 7A; arena Hobby Horse – pawilon 6).

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl