Polskie i ukraińskie kolędy na Jarmarku Świątecznym

Kolejny weekend na Jarmarku Świątecznym w Poznaniu dostarczył mieszkańcom niezapomnianych wrażeń. Na scenie wystąpili soliści Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu z kolędami i pieśniami świątecznymi.

Śpiewali po polsku i ukraińsku

Niesamowite atrakcje tego weekendu zamknął dziś koncert kolęd i świątecznych pieśni w wykonaniu solistów Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Artyści zaśpiewali je w dwóch językach – polskim i ukraińskim. Wykonali między innymi kolędy „Mizerna Cicha” (po polsku) czy „Przybieżeli do Betlejem” (po ukraińsku).

Sobota na Jarmarku

Wczorajszy dzień także można nazwać pełnym wrażeń. Rano poznańscy policjanci zaprezentowali jak trenują oraz co potrafią ich czworonożni podopieczni. Na jarmarku świątecznym na terenie MTP, funkcjonariusze wykonali specjalny pokaz. Jeden z policjantów ubrał strój ochronny i udawał złodzieja. Następnie psy atakowały go, chwytały za rękawy i sprowadzały na ziemię. Mundurowi przygotowali również świąteczną scenkę. Czworonogi miały za zadanie odzyskać wór z prezentami Świętego Mikołaja. Następnie na scenie wystąpił znany raper MEZO, który wykonał swoje najpopularniejsze utwory, takie jak Sacrum, Ważne, Kryzys, Po Robocie czy Aniele. 

Jarmark Świąteczny 

Koncerty to jednak nie jedyna atrakcja Jarmarku Świątecznego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Miasteczko otwarte jest od godziny 11:00 do 21:00 od wtorku do czwartku oraz w niedzielę. Od piątku do soboty można je odwiedzić w godzinach od 11:00 do 22:00. Aż do 23 grudnia na placu PeWuKi będą takie atrakcje jak młyńskie koło, karuzela wenecka, symulator lotu saniami, gadający łoś Marcin, domek Świętego Mikołaja czy świąteczna kolejka.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl