Pająki, węże, gekony i jaszczurki. Exotic Fest Winter 2022 na MTP

Na największych targach terrarystyczno-akwarystycznych można było spotkać między innymi węże i pająki, ryby, żaby i raki, a także zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria do ich hodowli.

Goście z całego świata

Kilka miesięcy temu pisaliśmy między innymi o 50-kilogramowym pytonie „Dzidzia”, którego można było spotkać na pierwszych w tym roku targach Exotic Fest. W niedzielę tegoroczna seria spotkań z płazami i gadami miała swój finał. Na wystawie w hali nr 4, na Międzynarodowych Targach Poznańskich, odwiedzający mogli obejrzeć egzotyczne zwierzęta i rośliny z całego świata przywiezione przez polskich i europejskich hodowców.

Można było kupić własnego węża

Jedną z ciekawych atrakcji była wystawa najróżniejszych węży. Choć stworzenia mogą budzić grozę, hodowcy zapewniali, że są one za bezpieczną szybą i nie trzeba się martwić o niekontrolowaną ucieczkę. Na stanowiskach wystawców można było również zakupić własnego pająka czy jaszczurkę, a także niezbędne akcesoria do rozpoczęcia prywatnej hodowli.

Targi także dla miłośników akwariów

Exotic Fest Poznań to również giełda akwarystyczna. Dlatego fani tej dziedziny mogli znaleźć na targach zbiorniki z najróżniejszymi gatunkami ryb do akwariów słodkowodnych oraz morskich, a także krewetki, kraby, raki i przepiękne koralowce. Wystawcy zapewnili taż bogatą ofertę roślin wodnych do akwariów, a nawet oczek wodnych.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl