Polski Teatr Tańca wyruszy w tournée po Niemczech

Polscy aktorzy po raz pierwszy zaprezentują w Niemczech swoje spektakle. Pokażą również choreografię ułożoną przez japońską artystkę, która współpracuje z teatrami z całego świata. Przeprowadzą również warsztaty, w których między innymi będą uczyć niemieckich tancerzy świadomości ciała.

NIEMIECKIE PREMIERY

Festiwal umPolen organizowany jest przez niemiecki teatr Pumpenhaus. Zaprezentują się na nim produkcje poetyckie i polityczne. Dla niemieckiej widowni w większości będą to premiery, które odzwierciedlą stan polskiego społeczeństwa. Spektakle opowiedzą osobiste historie i zastanowią się na własną twórczością artystyczną.

WSPÓŁPRACA Z JAPONKĄ

Festiwal zainauguruje wykonanie Polskiego Teatru Tańca. Aktorzy zaprezentują spektakl “45” w choreografii Jacka Przybyłowicza już dzisiaj o godzinie 20:00. W Niemczech pokażą również “Romeos&Julias unplagued. Traumstadt”. Choreografię do tego spektaklu stworzyła Yoshiko Waki, która współpracuje z teatrami tańca od Hamburga po Hong Kong. Jest również współzałożycielką zespołu bodytalk.

WARSZTATY DLA NIEMCÓW

Poznańscy tancerze będą gościć w Niemczech aż do 3 grudnia. 26 i 27 listopada o godzinie 11:00 poprowadzą również warsztaty z tańca współczesnego “Znajdź w sobie przestrzeń”. Aktor podpowie, w jaki sposób własne ciało dostarcza narzędzi do przełamania granic i stawiania wyzwań własnemu językowi ruchu orz jak wyzwolić moc bezpośredniej tanecznej kompozycji.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl