Policyjne przeszukanie w ZOO na polecenie prokuratury

Policja weszła dziś do ZOO z nakazem przeszukania budynków administracyjnych. Śledczy szukali dokumentacji dotyczącej kastracji antylopy, która do ZOO trafiła z nielegalnej hodowli zwierząt w Pyszącej.

Do poznańskiego ZOO trafiły zwierzęta po likwidacji przez policję nielegalnej hodowli zwierząt pod Śremem. Hodowano tam pumy, tygrysy, czy antylopy.

ZOO przyjęło zwierzęta i zaczęły się problemu. Prokuratura nie odpowiedziała na wezwania ZOO do opłacenia kosztów utrzymania tych nadliczbowych zwierząt. Ogród utrzymuje je sam.

hotel dla psów w Poznaniu

Właściciel pseudohodowli z Pyszącej zarzucił ostatnio ogrodowi, że zabrane mu zwierzęta zostały w ZOO wykastrowane, a jego zdaniem ogród nie miał do tego prawa, bo są tam one tymczasowo, a to nieodwracalny zabieg.

Prokuratura po wniosku właściciela zaczęła badać sprawę kastracji. Wezwano dyrekcje ZOO do przekazania dokumentów. I tu zaczynają się rozbieżności.

ZOO zapewnia bowiem, że wszystkie dokumenty przekazało, a prokuratura wysyła policję, by przeszukać biura i zatrzymać dokumentację dotyczącą kastracji antylopy.

ZOO zapowiada zażalenie na dzisiejsze działania organów ścigania.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl