Policja prosi o pomoc kierowców. Wciąż nie wiadomo, jak doszło do śmierci 2 pieszych

Śledczy proszą o pomoc kierowców, którzy wczoraj w godzinach od 18:00 do 19:30. jechali drogą S5. Liczą na to, że znajdą się świadkowie zdarzenia lub nagranie z kamery samochodowej, na której widać pieszych.

PIESI NA S5

Do zdarzenia doszło 3 stycznia na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kościana. W godzinach wieczornych na pasie w kierunku Poznania znalazło się dwóch pieszych. Co istotne, piesi nie mają prawa chodzić po tego typu drodze. W kobietę i mężczyznę uderzyły dwa auta. Oboje piesi zmarli na miejscu.

NIE WIADOMO, KIM SĄ

Kierowcom, którzy brali udział w wypadku, nic się nie stało, byli trzeźwi. Ofiary jednak nie miały przy sobie żadnych dokumentów. Do tej pory policji nie udało się ustalić, kim są zabici. Nie wiadomo również, jak doszło do wypadku oraz dlaczego piesi znaleźli się na drodze ekspresowej. Śledczy zamykali część drogi, by przeprowadzić tam wizję lokalną.

POLICJA PROSI O POMOC

Teraz policjanci proszą o pomoc kierowców, którzy tego dnia w godzinach od 18:00 do 19:30 jechali akurat drogą S5. Mundurowi liczą na to, że znajdą się świadkowie zdarzenia lub nagrania z kamer samochodowych, na których widoczni będą piesi. Śledczy przekazują, że kobieta ubrana była w różową kurtkę, a mężczyzna w czarny T-shirt. Z policją skontaktować się można pod numerem telefonu 519 064 847 lub 47 77 26 211 bądź osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie. Pomóc może nawet z pozoru błahe nagranie.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl