Szkoła na Strzeszynie ma powstać do września 2025 roku. Miasto szuka wykonawcy

3 piętra i 3 segmenty budynku, każdy dla dzieci w różnym wieku. Pośrodku sala gimnastyczna i świetlica, a na zewnątrz 3 boiska, 2 place zabaw oraz wiata dla rowerów i stanowisko do ładowania elektrycznych hulajnóg. Miasto szuka wykonawcy, który podejmie się zbudowania szkoły na Strzeszynie.

PIERWSI UCZNIOWIE ZA 2 LATA?

To jedna z ważnych dla miasta inwestycji. Jak podkreślał prezydent Jacek Jaśkowiak, “Strzeszyn to silnie rozbudowujące się część Poznania, gdzie przybywa mieszkańców, w tym tych najmłodszych.” Budowa ma ruszyć już w tym roku, a zakończenie prac planowane jest przed wrześniem 2025 roku, tak aby w roku szkolnym 2025/2026 dzieci mogły rozpocząć zajęcia w nowym budynku. Teraz miasto ogłosiło przetarg, który ma wyłonić wykonawcę robót.

SZKOŁA I PRZEDSZKOLE

Nowa placówka pomieści 32 klasy szkoły podstawowej i 8 oddziałów przedszkolnych. Budynek będzie miał 3 piętra i zaprojektowany jest w kształcie litery Y, tak, aby dzieci w podobnym wieku były w osobnych skrzydłach. W lewym ramieniu ma znaleźć się przedszkole, a w prawym oraz na dole sale lekcyjne. W części głównej będzie za to hol główny, gdzie dzieci z wszystkich grup wiekowych będą mogły się ze sobą integrować.

Znajdzie się tam sala gimnastyczna z szatniami, stołówka z zapleczem kuchennym, biblioteka, świetlica oraz pomieszczenia administracyjne. Co więcej, w piwnicy planowana jest szatnia, magazyny i pomieszczenia techniczne. Ponadto po godzinach lekcyjnych mieszkańcy będą mogli skorzystać z sali gimnastycznej i filii Biblioteki Raczyńskich. Łącznie, powierzchnia obiektu to ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych.

3 BOISKA, 2 PLACE ZABAW

Na zewnątrz uczniowie będą mogli korzystać z trzech boisk i dwóch placów zabaw – jednego dla dzieci szkolnych i jednego dla dzieci przedszkolnych. Będzie tam również więcej drzew i krzewów, pojawią się ścieżki, ławki i oświetlenie. Będą również wiaty dla rowerów oraz miejsce do ładowania rowerów czy hulajnóg elektrycznych. Wykonawca zadba również o parking z miejscami dla osób z niepełnosprawnościami oraz stanowiskami do ładowania samochodów elektrycznych.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl