Pokaz filmowy z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Stowarzyszenie Łazęga Poznańska i Stowarzyszenie Miasteczko Poznań zapraszają do upamiętnienia ofiar Zagłady. Natomiast już 26 stycznia organizatorzy zapraszają na pokaz filmowy w Domu Bretanii. Wstęp jest bezpłatny.

Pokaz filmu w Domu Bretanii

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu rozpoczną się w Poznaniu już dzisiaj – 26 stycznia. Stowarzyszenie Łazęga Poznańska i Stowarzyszenie Miasteczko Poznań zorganizują pokaz filmu. Etiuda „Z podniesionymi rękami” w reż. Mitko Panova to filmowa interpretacja znanego zdjęcia żydowskiego dziecka, wychodzącego z getta z podniesionymi rękami. Pokaz filmu Szkoły Filmowej z Łodzi odbędzie się w Domu Bretanii o godzinie 17:00. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Wspólne upamiętnienie ofiar Zagłady przy budynku synagogi

W sobotę 27 stycznia organizatorzy zapraszają na wspólne upamiętnienie ofiar Holokaustu. Przed budynkiem synagogi przy ulicy Stawnej, w miejscu, gdzie do niedawna wisiała tablica upamiętniającą ofiary Holokaustu. Uczestnicy wydarzenia wspólne zapalą Światło Pamięci. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00. Ma na celu również apel o wpisanie synagogi do Rejestru Zabytków oraz zwrócenie uwagi na wielokulturowość Poznania.

źródło – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu | International Holocaust Remembrance Day | Facebook

czytaj także- Nowe możliwości w aplikacji i serwisie mObywatel 2.0.

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl