Po 9 latach! zawisł szyld dworca PKS. Kosztował prawie 100 tys. złotych

Podświetlany szyld, tablice informacyjne oraz specjalne oznakowania mają pomóc podróżnym w zlokalizowaniu dworca autobusowego w Poznaniu. Wszystko to pojawiło się po 9 latach od przenosin do budynku centrum handlowego oraz 2 lata po tym, kiedy trafił on pod skrzydła Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Dworzec autobusowy Poznań Główny przeniósł się do swojej obecnej lokalizacji pod koniec 2013 roku. Przez ostatnie 9 lat zlokalizowanie go sprawiało podróżnym wiele problemów. Aby dostać się do niego z Dworca PKP, należy przejść albo przez centrum handlowe, albo naokoło Mostem Dworcowym. Teraz zawisł tam podświetlany napis, informujący, co to za miejsce. Pojawiły się również oznakowania wskazujące drogę do dworca.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

W 2020 roku dworzec autobusowy trafił pod skrzydła ZKZL . Jak tłumaczy nam ich rzecznik prasowy, napis miał powstać już wcześniej, ale brakowało na to albo pieniędzy, albo czasu.

W tym czasie od 2020 roku mieliśmy i pandemię i rozpoczęła się wojna na Ukrainie. Porządkowaliśmy wszystkie kwestie dworcowe. – powiedział Łukasz Kubiak i dodał – Żeby taki szyld stworzyć, musieliśmy stworzyć postępowanie przetargowe, wyłonić wykonawcę. Dysponując pieniędzmi miejskimi, musimy być transparentni. Przetarg musi trwać określony czas.

Szyld we wtorek został oddany do użytku. Wieczorem i w nocy podświetlać go będą niebieskie ledy. ZKZL zapłacił za niego ponad 92 tysiące złotych. W ramach prowadzonych prac wykonawca wykleił również szyby kas i Centrum Informacji Pasażerskiej. Wykonał również oznakowania prowadzące do dworca z galerii handlowej oraz tablice kierunkowe. Obok szyldu zawisł również zegar.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl