Fabianowo: Dwa psy, żywcem porzucone w worku. Zatrzymano podejrzanego

Psy zamknięte w worku znalazł jeden z przechodniów z Fabianowa pod Ostrowem Wielkopolskim. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 56-latka, który zdaniem mundurowych może być odpowiedzialny za porzucenie zwierząt.

Odkrycia dokonał jeden z przechodniów, który natychmiast poinformował miejscowe schronisko. Pracownicy ośrodka pojawili się na miejscu i uratowali psy a informację o zdarzeniu zamieścili na swojej stronie na Facebooku. Sprawą zainteresowała się policja.

fot. Schronisko Ostrów / Facebook

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o porzucenie psów 56-latka. Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu ostrowskiego i obecnie przebywa w areszcie.

Aktualnie zbieramy jeszcze materiał dowodowy. Następnie mężczyzna zostanie przesłuchany i dopiero potem będzie mógł usłyszeć zarzuty. – informuje aspirant Konrad Tokarski, oficer prasowy ostrowieckich policjantów.

Jak się okazuje tego samego dnia policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego mieli podobną interwencję. Mieszkańcy Topoli zgłosili mundurowym, że na jednej z posesji właściciel znęca się nad swoim psem. 87-latek został zatrzymany i już usłyszał zarzuty. Jak informuje aspirant Tokarski, pobity pies trafił pod opiekę weterynarza z poważnymi obrażeniami.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl