Wielkopolska

Po 45 latach od rozstania postanowił zabić byłą żonę. Sąd wydał wyrok.

Mężczyzna rozstał się ze swoją żoną 45 lat temu. Po takim czasie postanowił się jednak zemścić na byłej kobiecie i ją zabił. Dziś sąd wydał wyrok i nałożył na niego karę.

Krajenka

O sprawie pisaliśmy już w tamtym roku [tutaj]. Jedna z kobiet mieszkających w Krajence od dłuższego czasu nie wychodziła z domu. Zaniepokojeni sąsiedzi, którzy od kilku dni nie widzieli kobiety, postanowili poinformować o tym policję. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania od domu kobiety. Gdy do niego weszli, przed nimi ukazał się przerażający widok. Na ziemi leżała 71-latka w kałuży krwi. Ślady wskazywały na to, że ktoś strzelił jej w głowę.

Policjanci zabezpieczyli ciało kobiety i natychmiast rozpoczęli poszukiwania grasującego na wolności mordercy. Już po kilku dniach okazało się, że był to były partner kobiety, z którym rozstała się 45 lat temu. Widocznie przez ten czas nie mógł pogodzić się z tą sytuacją i latami planował zemstę. Jak się okazało, nawet sam skonstruował pistolet, którym strzelił do żony.

Sąd wydał wyrok

W środę, 29 maja, sąd wydał swoją decyzję. Stwierdził, że w momencie popełnienia czynu 85-latek nie był poczytalny, dlatego nie może ponieść odpowiedzialności karnej. Zamiast tego, sąd postanowił umieścić go w zakładzie psychiatrycznym na czas nieokreślony. Mężczyzna ma być tam pod stałą opieką, a biegli regularnie będą oceniali jego stan zdrowia psychicznego i postępy w leczeniu.

Czytaj także: Rusza nowy SOR. To jak podróż do przyszłości

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl