Bimbą i autobusem w Boże Ciało inaczej. A co z piątkiem?

W czwartek, w Boże Ciało autobusy i tramwaje kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy. Okazuje się jednak, że i w piątek, choć to już nie święto, komunikacja miejska działać będzie nieco inaczej.

Okazuje się, że w piątek na liniach miejskich tramwaje i autobusy będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy. Nie dotyczy to jednak linii podmiejskich. Te obsługiwane będą tak samo jak w zwykły dzień roboczy, ale jednak z pewnymi zmianami.

Czwartek, 30 maja, BOŻE CIAŁO – świąteczny rozkład jazdy

Wszystkie linie autobusowe i tramwajowe funkcjonują według świątecznego rozkładu jazdy.

W komunikacji nocnej w nocy z 29 na 30 maja obowiązuje rozkład jak z soboty na niedzielę, a w noce z 30 na 31 maja i z 31 maja na 1 czerwca jak z piątku na sobotę. Autobusy na liniach nocnych nr 250, 252, 253, 257, 258 oraz linii nr 219 (kursy jak w noc z soboty na niedzielę) kursować będą dodatkowo w nocy z 29 na 30 maja (ze środy na czwartek).

W nocy z 30 na 31 maja (z czwartku na piątek) powyższe kursy nie będą wykonywane, a linia nr 219 będzie funkcjonować zgodnie z rozkładem z niedzieli na poniedziałek.

Piątek, 31 maja – sobotni rozkład jazdy na liniach miejskich, roboczy rozkład na liniach podmiejskich (ze zmianami)

Autobusy linii miejskich i tramwaje będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy, a komunikacja podmiejska będzie funkcjonować według roboczego rozkładu jazdy z następującymi zmianami:

na linii nr 173 kursy zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy;

na linii nr 312 bez wjazdów na przystanek Bolechowo-Osiedle/Zespół Szkół;

na linii nr 323 bez wjazdów na przystanek Mielno/Lisia;

linia nr 416 – brak kursów  

na linii nr 431 bez  wjazdów na przystanek Kleszczewo/Szkoła II;

na linii nr 432 bez  wjazdów na przystanki: Bylin/Wieś i Kleszczewo/Szkoła II;

na linii nr 501 bez  kurs z przystanku Błażejewo/Os. Przylesie do dworca Rondo Rataje o godz. 6:09;

na linii nr 527 bez  kursów na odcinku Kamionki/Pętla – Kamionki/Szkoła oraz Starołęka PKM – Wiórek/Pętla (oznaczone w rozkładzie literą S);

na linii nr 560 kurs z przystanku Zaniemyśl/Kościół do dworca Rondo Rataje o godz. 6:12 będzie przyśpieszony o 10 minut (odjazd z przystanku początkowego o godz. 6:02);

na linii nr 603 – brak  kursu o 7:00 z przystanku Łęczyca/Dworcowa do dworca Garbary PKM (oznaczonego  w rozkładzie literą S);

Czytaj też: Rusza nowy SOR. To jak podróż do przyszłości

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl