Kraj

Kierowco uważaj na drogach! Ruszyła wielka akcja policji

Od dzisiaj na drogach w całym kraju można spodziewać się większej liczby patroli. Policjanci będą kontrolować prędkość oraz trzeźwość kierowców.

Policja na drogach

Z racji rozpoczęcia długiego weekendu, od środy 29 maja ruszyła wielka akcja policji. Funkcjonariusze będą stać na poboczach wielu dróg, kontrolując prędkość pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Będą sprawdzać też, czy nie są pod wpływem środków odurzających.

– Apelujemy i przypominamy, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację – tłumaczy Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Policyjna akcja potrwa od środy aż do poniedziałku. Kierowcy powinni być przygotowani na to, że nie każdy radiowóz będzie oznakowany i widoczny z daleka. Funkcjonariusze już teraz kontrolują prędkość za pomocą radarów ręcznych oraz wideorejestratorów. Dzięki temu wielu piratów drogowych ściągnie nogę z gazu, ponieważ będzie się bało utraty prawa jazdy, a zwykli kierowcy poczują się bezpieczniej.

Czytaj także: W czerwcu mija ważny termin dla właścicieli aut

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl