Pływalnia coraz bliżej. Mieszkańcy tej części miasta się ucieszą

– Wczoraj otwarto ofertę na budowę krytej pływalni przy ulicy Taborowej na Grunwaldzie i jest to bardzo dobra wiadomość – napisała na swym profilu w miediach społecznościowych Sylwia Badzińska, radna osiedlowa z Łazarza. Czy złożone oferty mieszczą się w zakładanym budżecie?

Taborowa to już teren Grunwaldu, a nie Łazarza, ale radna dopinguje inwestycji jakby powstawała wręcz na jej osiedlu.

– Ta lokalizacja jest dla nas bardzo dobra. Sama korzystałam z tego obiektu jak był czynny i uważam, że to dobra decyzja, tym bardziej że nie dewastujemy kolejnych terenów zielonych pod budowę obiektu – wyjaśnia Badzińska.

Początkowo nowy basen planowano w pobliskim Parku Kasprowicza. Inwestycja ta oznaczałaby jednak wycinkę wielu drzew. takiemu rozwiązaniu sprzeciwili się radni Osiedla Grunwald Południe. Społecznikom udało się postawić na swoim. Ostatecznie basen powstaje w starym miejscu, gdzie niegdyś znajdował się basen Olimpii.

Jak informują łazarscy radni oferty w przetargu złożyło osiem firm i aż trzy z nich mieszczą się w kosztorysie.

– Miasto na budowę basenu zabezpieczyło 43 mln zł. Najtańsza ze złożonych ofert jest na 36,2 mln zł. dwie inne oferty również mieszczą się w kosztorysie. Nowy basen pływacki będzie mieć wymiary 25 m x16 m, z ośmioma torami o szerokości 2 m każdy. Głębokość basenu – 180 cm z jednej strony i 120 cm z drugiej strony. Powstanie też basen do nauki pływania. Będzie się składać z dwóch niecek połączonych o wymiarach 5 m x 9 m i głębokości od 90 cm do 110 cm, z atrakcjami wodnymi. Pływalnia będzie też wyposażona w saunę fińską, saunę parową oraz salę fitness. Na wykonanie umowy wykonawca będzie mieć 630 dni – informują na swym profilu radni os. Święty Łazarz.

Czytaj też: Promienista rozpromienieje

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl