Promienista rozpromienieje

Dziury i pęknięcia są po zimie znakiem firmowym nie tylko ul. Promienistej, ale to właśnie ta ważna dla Grunwaldu ulica przejdzie remont. Prace rozpoczną się już w najbliższy wtorek.

Nim jezdnia w tym miejscu stanie się równa jak stół trzeba będzie trochę się pomęczyć z utrudnieniami. Prace potrwają bowiem do końca kwietnia. Polegać będą na wymianie warstw wiążącej i ścieralnej. To pierwszy z tegorocznych, dużych remontów poznańskich ulic.

Ulica Promienista remontowana jest odcinkami. Najpierw nawierzchnia została wymienione od ul. Jawornickiej do ul. Krośnieńskiej, a w październiku ubiegłego roku wyremontowana była część od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Jawornickiej. Teraz przyszła kolej na odcinki od ul. Trębackiej do ul. Jugosłowiańskiej po zachodniej stronie ulicy i od ul. Krośnieńskiej do ul. Rembertowskiej (strona wschodnia).

Remont nawierzchni jezdni będzie obejmował również skrzyżowanie z ulicą Jawornicką oraz dwóch zatok autobusowych zlokalizowanych w pobliżu ulic Trębackiej i Jawornickiej.

Prace bitumiczne będą odbywały się pod ruchem. Ich koszt wyniesie ponad 1,6 miliona złotych.

Czytaj też: Problem na Starym Rynku? Połamany pierwszy parasol

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl