Categories

fot. zdjęcie poglądowe

Piwosze mają swoje święto

Rozpoczynają się Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot 2019. Na terenie MTP, przez najbliższe dwa dni swoje święto będą mieli miłośnicy piwa, cydru i miodów.

W hali 3 i 3a Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można skosztować piw z ponad 60 browarów i blisko 500 kranów. Ofertę uzupełnią piwa butelkowe, cydry i miody. Będzie się można również posilić, w którymś z 25 foodtracków.

Organizatorzy w tym roku powołali do życia konkurs „Greater Poland Beer Cup” otwarty dla profesjonalnych browarów i cydrowni z kraju i z zagranicy. Spośród 230 zgłoszonych produktów, 15 profesjonalnych sędziów wybrało najlepsze piwo i cydr. Obrady jury odbyły się w ostatni weekend, a ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej Gali Finałowej 15 listopada.

W szranki stanęli także amatorzy, czyli domowi piwowarzy. Do XI Poznańskiego Konkursu Piw Domowych nadesłano prawie 50 zgłoszeń. Zwycięzcą zostanie autor najlepszego piwa, zgłoszonego w jednej z dwóch kategorii: Fruit Weizen i White IPA. Laureatów konkursu poznamy również podczas targów.

Jednodniowa wejściówka na PTP kosztuje 20 zł, a dwudniowy karnet – 35 zł.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl