Wielkopolska

Pijany ukradł auto. Złapali go błyskawicznie

Kilkanaście minut zajęło policjantom z Kościana złapanie złodzieja samochodowego.

UL. Gostyńska Kościan

W piątek, 10 maja, policjanci z Kościana odebrali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Renault Master o wartości około 29 tysięcy złotych. Zaniepokojony właściciel szczegółowo opisał funkcjonariuszom wygląd swojego pojazdu. Policjanci przekazali informacje patrolom, które akurat pełniły służbę. Te natychmiastowo rozpoczęły poszukiwania. Kilka minut później, w okolicy ronda na ulicy Gostyńskiej, mundurowi zatrzymali skradzionym pojazd.

Za kierownicą samochodu siedział 26-letni mieszkaniec gminy Kościan. Gdy policjanci podeszli do niego, wyczuwali woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2,14 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Policjanci zwrócili odzyskany pojazd wartości około 29 tys. złotych prawowitemu właścicielowi, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy – poinformowali policjanci z Kościana.

Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Teraz o dalszym jego losie zdecyduje Sąd.

Czytaj także: To demonstracja tego, co może NATO

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl