Materiał partnera

Koncert Wolności z udziałem Lecha Wałęsy w Poznaniu

Legendarny szef „Solidarności”, były prezydent RP Lech Wałęsa, będzie honorowym gościem „Koncertu Wolności”, który odbędzie się 3 czerwca o godz. 18.30 w auli UAM. Wydarzenie organizowane jest z okazji obchodów 35 rocznicy Wolnych Wyborów, 25 lat Polski w NATO i 20 lat w Unii Europejskiej.

Podczas wydarzenia Koncert Wolności wystąpią: laureat Konkursu Wieniawskiego – Bartłomiej Nizioł (skrzypce), jeden z najlepszych gitarzystów na świecie – Łukasz Kuropaczewski (gitara), który dokona poznańskiego prawykonania „Hommage à Lech Wałęsa” Aleksandra Tansmana oraz Kwintet Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

To wielki zaszczyt zagrać Mazurka „Hommage a Lech Wałęsa” A. Tansmana dla samego Lecha Wałęsy – mówi Łukasz Kuropaczewski. – To przepiękna kompozycja, niezwykle polska, napisana fascynujacym jezykiem muzycznym, charakterystycznym dla niezwykłej twórczosci Tansmana. Tym bardziej się cieszę, że utwór nie był nigdy wykonywany w Poznaniu.

Aktor i wokalista Marcin Januszkiewicz wykonana utwór Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę” oraz „Miejcie nadzieję” (słowa Adam Asnyk, muzyka Zbigniew Preissner). 

Gość honorowy, były prezydent RP Lech Wałęsa, podczas uroczystości odbierze „Nagrodę za Odwagę”.

Organizatorem wydarzenia są Fundacja SIGNUM, Fundacja REFLEXION, Fundacja TU Wielkopolska, a producentem koncertu jest Teatr Muzyczny w Poznaniu. 

Bilety na „Koncert Wolności” dostępne są na stronie www.teatr-muzyczny.pl i w kasie Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Czytaj także: Jesse Eisenberg w Poznaniu: Chciałem odkryć relacje mojej żydowskiej rodziny z Polską

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl