Pierwsze tramwaje przejechały po wyremontowanej trasie Górnego Tarasu Rataj

Pierwsze tramwaje przejechały już przez rondo Żegrze i Górny Taras Rataj. Na razie to tylko jazdy testowe. Pasażerowie na tej trasie tramwajami pojadą we wrześniu. 

Po raz pierwszy testowano sygnalizację świetlną na rondzie z udziałem tramwajów. Po korekcie oprogramowania działa ona już prawidłowo. Trwają prace związane z uruchomieniem pozostałych sygnalizacji świetlnych w rejonie modernizowanej trasy.

Zakończono również roboty związane z sieciami podziemnymi. Dla pieszych przygotowano nowe chodniki, a dla rowerzystów — drogi rowerowe. Rozbudowano też rondo Żegrze, likwidując przejścia podziemne. Zakończono już także przebudowę większości pobliskich skrzyżowań — z wyjątkiem skrzyżowania ulic Żegrze, Kurlandzkiej i Inflanckiej, gdzie Zakład Robót Drogowych na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich rozpoczął remont nawierzchni jezdni.

W wyniku zastosowanej technologii na nowym torowisku tramwaje będą jechać ciszej, a pasażerowie będą odczuwać mniej drgań. Inwestycja ma zostać oddana do użytku we wrześniu.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl