5 lat więzienia – przekroczył prędkość, miał zakaz prowadzenia, pokazał fałszywe prawo jazdy

5 lat więzienia grozi kierowcy, który pędząc po wielkopolskiej drodze z zakazem prowadzenia, pokazał policji fałszywe prawo jazdy.

Na trasie autostrady A2 policjanci patrolując drogę zauważyli pojazd marki VW, który poruszał się z prędkością 187 km/h, to o 47 więcej aniżeli prędkość dopuszczalna . Tuż po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że dycyzją Starosty Powiatowego w Jeleniej Górze kierowca ten ma cofnięte uprawnienia na prowadzenie pojazdów. Mężczyzna postanowił jednak wylegitymować się i podać funkcjonariuszom ukraińśkie prawo jazdy, którego jak twierdził jest właścicielem – mówi sierż.szt. Adrianna Karwowska-Kuna

Policjanci od razu zauważyli, że dokument ten nosi ślady podrobienia. Wspólnie z 48-letnim mieszkańcem Karpacza policjanci udali się do jednostki Policji, gdzie mężczyzna uslyszał dwa zarzuty. Podczas przesłuchania zatrzymany nie potrafił jasno określić kiedy, w jakch okolicznościach, ani w jakim mieście na terenie Ukrainy uzyskał prawo jazdy.

Dokument, którym legitymował się mężczyzna został przesłany celem jego weryfikacji i oryginalności. Za popełnione przestępstwa mężczyzna może spędzić nawet do 5 lat w więzieniu.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl