6 problemów bezpieczeństwa na które uwagę zwracają mieszkańcy

Z mieszkańcami Nowego Miasta, w czasie dyskusji o bezpieczeństwie, spotkali się dziś radni PO i zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. Politycy mówili o tym, co udało się w kwestii bezpieczeństwa zmienić, a mieszkańcy zgłaszali problemy, które według nich są najpoważniejszą sprawą.

Główne problemy związane z bezpieczeństwem na które zwrócili uwagę mieszkańcy, to: kradzieże katalizatorów, bezpieczeństwo osób starszych, zaparkowane hulajnogi na środku chodnika, brak monitoringu na terenach prywatnych oraz infrastruktura dróg rowerowych, czy libacje alkoholowe.

W sprawie tych ostatnich politycy przekonywali, że istnieją już narzędzia, które ograniczają ten problem i przypominali, że po godzinie 22 w obrębie Starego Miasta nie można już kupić alkoholu, co ich zdaniem ogranicza libacje w okolicy sklepów.

Problemy bezpieczeństwa na które uwagę zwracają mieszkańcy
Spotkanie radnych PO z mieszkańcami – fot: Hubert Niespodziany

Zastępca prezydenta opowiadał też mieszkańcom o zmianach które w ostatnich latach urząd wprowadził. Centrum Zarządzania Kryzysowego, które działa całą dobę, a nie do popołudnia, jak kiedyś, czy modernizowanym systemie syren alarmowych, które mogą być szczególnie istotne w kontekście agresywnej Rosji. Miasto dokłada też pieniądze do policyjnych patroli, choć nie jest to zadanie samorządu.

Czytaj także: Są nowe dane o bezrobociu w Poznaniu

Źródło: Urząd Miasta Poznania

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl