Oszukała 128 razy

Oferowała towar którego nigdy nie miała. Poznanianka została oskarżona o oszustwo oferując do sprzedaży na portalach internetowych artykuły dziecięce. Policjanci udowodnili jej, że 128 sprzedała rzeczy których nie było. Za oszustwo odpowie teraz przed sądem.

Cała sytuacja ma swój początek w 2016 r. To wtedy po raz pierwszy doszło do oszustwa. Kobieta wystawiała do sprzedaży na portalu internetowym artykuły dziecięce, które po wpłacie pieniędzy na jej konto, nie trafiały w ręce kupujących.

Jak ustalili policjanci kobieta działała w ten sposób około półtora roku. Za pośrednictwem Internetu fikcyjnie sprzedawała artykuły dziecięce między innymi foteliki, wózki, przyczepki rowerowe oraz biżuterię. Oferowanych przedmiotów nigdy nie posiadała. Aby utrudnić dotarcie do niej, posługiwała się fałszywymi danymi osobowymi oraz korzystała z kilku różnych kont bankowych. Śledczy ustalili, że poznanianka oszukała ludzi na blisko 71 tysięcy złotych. Pieniądze, które otrzymywała stanowiły jej główne źródło utrzymania.

28-latka został zatrzymana przez policję w maju ubiegłego roku i od tego czasu przebywa w areszcie. Po długim śledztwie policjanci sporządzili teraz akt oskarżenia w którym zarzuca się kobiecie popełnienie 128 oszustw. Grozi jej do 8 lat więzienia.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl