Chcieli zabawić się w porywaczy. Teraz za kratkami spędzić mogą nawet 12 lat.

To wyglądało jak scenariusz z gangsterskiego filmu. Dwóch chłopaków w wieku 17 lat i trzeci w wieku 18 lat pod pretekstem spotkania towarzyskiego wyciągnęło 17-latka z domu. Gdy dotarł na spotkanie został wrzucony do bagażnika samochodu i wywieziony do lasu. Później oprawcy związali go i straszyli nożem. Po 24 godzinach wypuścili. Młodzi bandyci zostali złapani grozi im do 12 lat więzienia. 

Cała historia rozegrała się w powiecie kościańskim bo to właśnie w Kościanie mieszka uprowadzony 17-latek. Trójka bandytów umówiła się z nastolatkiem na spotkanie. Kiedy ten dotarł na umówione miejsce, napastnicy wrzucili go do bagażnika samochodu i wywieźli do lasu. Tam związali ofiarę i straszyli nożem. Sprawcy zabrali nastolatkowi telefon komórkowy o wartości ponad 4000 złotych oraz portfel. Po tym ponownie wrzucili go do bagażnika auta i przewieźli do Kościana. Tam na działce jednego z porywaczy chłopak spędził noc pilnowany przez dwóch oprawców. Następnego dnia został wypuszczony.

Sprawcy zostali zatrzymani na terenie Nowego Dębca. Siedemnastolatkowie byli wcześniej notowani. Uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował dwójkę 17- latków na trzy miesiące. Trzeci najstarszy podejrzany, ma dozór policyjny i zakaz zbliżanie się do poszkodowanego.

Telefon i dokumenty zostały odzyskane. Uprowadzony chłopak czuje się dobrze. Młodym przestępcom za to co zrobili grozi do lat 12.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl