Osiedle Piastowskie z nowym basenem

9 września uruchomiona zostanie Pływalnia Kryta Rataje. Rozbiórka starej i budowa nowej pływalni na os. Piastowskim trwała niewiele ponad rok. We wrześniu będzie można tam popływać za 5 złotych.

Budowa nowej pływali na Ratajach, rozpoczęła się niecały rok temu od rozbiórki starego basenu. Nowa pływalnia to 25-metrowy basen z sześcioma torami o szerokości 2,5 m każdy oraz basenem rekreacyjnym, który będzie służył m.in. do nauki pływania, oswajania z wodą niemowląt i hydromasażu. Główny basen ma tę samą głębokość (180 cm) po obu stronach, co umożliwia rozgrywanie na nim sztafet pływackich.

źródło : UMP

W budynku pływalni powstała również strefa przeznaczona na fitness oraz mały zespół saun. Do dyspozycji użytkowników są przebieralnie: dwie dla grup zorganizowanych, kabinowo-szafkowa wyposażona w 12 kabin oraz 60 dwupoziomowych szafek, a także zespół pomieszczeń i natrysków dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie obiektu znajdują się również m.in. pomieszczenia administracyjne, gospodarcze, magazynowe oraz mała kawiarnia.

źródło : UMP

Pływalnia zostanie oficjalnie otwarta 9 września. Od tego dnia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-22:00, a w soboty i niedziele o godzinę krócej — od 7:00 do 22:00.

Część z tego czasu obiekt będzie oddany dla grup zorganizowanych i szkół. Dla wszystkich dostępny będzie w tygodniu pomiędzy 6:00 i 6:55 oraz od 17:30 do 22:00. W soboty dla grup i zajęć zarezerwowano pierwsze trzy godziny, więc dla wszystkich dostępny będzie od 10:00 do 22:00. W niedzielę nie będzie rezerwacji dla szkół i grup zorganizowanych, więc będzie można korzystać z pływalni przez cały dzień.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl