Olimpijczycy, teatr i zdrowie? Ale piknik! Już w sobotę

Spotkania z olimpijczykami, przedstawienia teatralne i bezpłatne badania. To i wiele innych atrakcji będzie czekało na poznaniaków i poznanianki już w najbliższą sobotę na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wszystko po to, aby zdobyć odpowiedź na pytanie „Jak żyć zdrowiej?”.

Spotkanie w olimpijczykami

W sobotę 13 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się trzy wydarzenia promujące zdrowy styl życia. Będzie je wspierał wielkopolski oddział NFZ. To okazja, aby dowiedzieć się jak wprowadzać zdrowe nawyki do codzienności. Wszystko za sprawą rodzinnego pikniku „Poznań w formie”. Piknik odbędzie się w godzinach od 11 do 16.

Jaką dietę wybrać?

Jeśli ktoś będzie miał ochotę dowiedzieć się, jak ulepszyć swoją dietę, to będzie ku temu okazja. Diety NFZ pozwalają na bezpłatne korzystanie z ponad 9 tys. przepisów opracowanych przez dietetyków. Dostępne są także na stronie internetowej.

Odbędą się także warsztaty edukacyjne. Będzie można skorzystać z badań profilaktycznych i konsultacji z lekarzami. Studenci medycyny zrzeszeni w poznańskim oddziale organizacji IFMSA, w Centrum Handlowym Posnania w godzinach od 10 do 18 będą informowali o możliwych do wykonania badaniach. Szczegółowo opowiedzą o platformie Diety NFZ czy o programie Profilaktyka 40 plus. Natomiast od godziny 10 do 18 w Galerii Avenida będzie można skorzystać z porad w ramach projektu „Skonsultuj z farmaceutą”. Pacjenci zmierzą sobie ciśnienie czy skontrolują glikemię. Będzie też okazja do zapoznania się z zasadami pierwszej pomocy oraz odwiedzenia stoiska profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj także: Grunwaldzka stoi. Tramwaj potrącił rowerzystę. Poszkodowany jest już w szpitalu [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA] | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl