Ogromna awaria w Poznaniu. Prawie 140 budynków było bez ogrzewania

W okolicach Starego Rynku doszło do poważnej awarii. Prawie 140 budynków nie miało gazu i ogrzewania. Przerwa w dostawie trwały do północy.

Ogrzewania nie miały mieszkania, restauracje, sklepy…

Pierwsze oznaki awarii pojawiły się już w niedziele wieczorem, przy ulicy Paderewskiego 6. Fragment instalacji okazał się być nieszczelny, lecz by do niego dotrzeć, fachowcy musieli rozkuć betonową konstrukcję. Prace jednak rozpoczęły się w poniedziałek rano, a kolejne mieszkania, sklepy, restauracje czy lokale usługowe w centrum miasta nie miały ogrzewania.

Usuwanie awarii trwało do północy

Pracownicy Veolii Energii Poznań od rana pracowali nad usunięciem awarii.

Szanowni Państwo! Z uwagi na trwające prace nad usuwaniem awarii w rejonie ulicy Paderewskiego, 28.11 do około godziny 24:00 wystąpi przerwa w dostawie ciepła – czytamy w komunikacie Veolii Energii Poznań. 

Które ulice nie mają ogrzewania?

Z brakiem ogrzewania i gazu borykali się mieszkańcy ulic znajdujących się w okolicy Starego Rynku w Poznaniu. Jak informowało rmf24.pl, to budynki między innymi przy ulicach: Paderewskiego, 23 lutego, Al. Marcinkowskiego, Chwaliszewo, Garbary, Klasztorna, Pl. Kolegiacki, Mostowa, Pl. Wielkopolski, Podgórna, Ślusarska, Stary Rynek, Woda, Woźna, Wielka, Wrocławska, Św. Marcin. 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl