Odbiór śmieci? Przypomni ci o nim aplikacja

Wywozik – tak nazywa się aplikacja, która przypomni nam o odbierze śmieci. Przygotował ją GOAP. Za pomocą telefonu będziemy mogli też złożyć skargę oraz dowiedzieć się do jakiego pojemnika wrzucić określone śmieci.

Mamy XXI wiek. Organizując odbiór odpadów, staramy się wprowadzać mechanizmy i narzędzie ułatwiające życie. Stąd pomysł na wdrożenia bezpłatnej aplikacji, która w prosty sposób pozwoli nam na komunikację z mieszkańcami – tłumaczy Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

Dla wielu mieszkańców problemem jest harmonogram odbioru odpadów. Teraz nie będą już musieli drukować wersji papierowych. Za pomocą telefonu otrzymają przypomnienie. Będą też na bieżąco informowani o wszelkich zmianach, np. następujących w wyniku awarii.

Aplikacja pozwala też na złożenie reklamacji (np. w sprawie niezrealizowanego odbioru). Wystarczy zrobić zdjęcie i wysłać je za pomocą formularza do ZM GOAP – bez konieczności zasiadania przed komputerem. Skargę rozpatrzą pracownicy związku.

Osoby, które ściągną na swój telefon aplikację, otrzymają też „ściągę”. Jeśli nie będą wiedzieli do jakiego pojemnika lub worka wyrzucić określone odpady, mogą zawsze zajrzeć do słownika. W aplikacji znajduje się też wykaz punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl