25 minut na stworzenie rzeźby w lodzie. Zachwycające

Dzisiaj na Ice Festival Poznań 2022 trwał drugi dzień zmagań. Zwodnicy rywalizowali w wykonywaniu lodowych rzeźb na czas. Na przygotowanie gotowej rzeźby mieli mniej niż poł godziny.

NA CZAS

Po wczorajszym konkursie małych rzeźb, uczestnicy 16 edycji poznańskiego festiwalu figur lodowych, mierzyli się dzisiaj nie tylko ze sobą nawzajem, ale również z czasem. Dzisiaj rzeźbiarze mieli za zadanie odtworzyć w lodzie rysunek, który organizatorzy wyświetlali na ekranie. Na wykonanie zadania było 25 minut.

Konkurencja sprawdza w głównej mierze umiejętności techniczne uczestników festiwalu, normalnie na przygotowanie lodowej figury potrzeba znacznie więcej czasu. Podczas wczorajszej sesji tak zwanych „małych figur”, artyści pracowali przez minimum dwie godziny.

Start drugiego konkursu Ice Festival w Poznaniu

Opublikowany przez wpoznaniu.pl Sobota, 10 grudnia 2022

WIELKI FINAŁ

Jutro rozpocznie się trzeci i zarazem ostatni dzień zmagań Ice Festival Poznań 2022. Rywalizacja w trakcie finału rozpocznie się o godzinie 09.00 i potrwa aż do 17.00. W zmaganiach wystartuje 12 par. Wstęp na festiwal jest darmowy, a rzeźby można podziwiać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich obok Jarmarku Świątecznego, wejście holem wschodnim.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl