Od 1 października zmiany na ulicy 23 lutego – będzie jednokierunkowa

W centrum Poznania trwa remont ulic i wiele z nich jest w całości lub częściowo wyłączona z ruchu, równocześnie władze miasta starają się umożliwić mieszkańcom przemieszczenie się w modernizowanym rejonie, a to powoduje częste zmiany w organizacji. Od dzisiaj 1 października 23 lutego pojedziemy tylko w jednym kierunku.

23 LUTEGO POJEDZIEMY TYLKO W JEDNYM KIERUNKU

Poznańskie Inwestycje Miejskie informują, że od 1 października ulica 23 lutego będzie jednokierunkowa. Samochody i rowery pojadą tylko z placu Cyryla Ratajskiego w kierunku placu Wielkopolskiego, aby przemieścić się w drugą stronę kierowcy będą musieli korzystać z objazdu przez aleje Marcinkowskiego i Plac Wolności.

Schemat zmian na ulicy 23 Lutego fot. PIM

ZMIANY NA LINI 98

Zmiany w ruchu na ulicy 23 lutego spowodowane są wydłużeniem kursowania linii tymczasowej tramwajowej numer 98. Dotychczas tramwaje jeździły pomiędzy Rondem Śródka a Placem Wielkopolskim, od poniedziałku pojadą dalej, aż na plac Cyryla Ratajskiego.

Z tego powodu zmiany czekają też mieszkańców, którzy korzystają z linii 98. W sobotę i w niedzielę tramwaje na placu Wielkopolskim w kierunku centrum miasta nie będą zatrzymywać się na dotychczasowym przystanku. Nowe miejsce dla pasażerów wyznaczono kilkadziesiąt metrów na północ. Dodatkowo przez weekend tramwaje będą poruszać się wahadłowo tylko po torze, którym pojazdy zwyczajowo jeździły w kierunku centrum. Przystanki, które znajdują się przy drugiej nitce będą nieczynne.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl