Co tam się wydarzyło? Niecodzienna zabawa strażaków

Strażaccy kadeci wzięli udział w corocznych otrzęsinach, czyli teście sprawnościowym, który połączony jest z zabawą i pasowaniem na kadetów. Wydarzenie kończy pierwszy semestr szkolenia w poznańskiej szkole aspirantów straży pożarnej.

Kadeci wzięli udział w tradycyjnych otrzęsinach.  fot. str. kdt. Jakub Szmaglik,  SA PSP Poznań.

KOLEJNI STRAŻACY KADECI W POZNANIU

Otrzęsiny to tradycyjna zabawa, która kończy wstępny semestr zajęć dla słuchaczy Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Strażacy spędzają ten czas na szkoleniu pod namiotami na terenie poligonu szkoły pożarniczej w Luboniu. W trakcie zajęć uczą się podstawowych zasad i umiejętności, które będą im potrzebne w przyszłości. Semestr kończy się testem sprawnościowym, który w tym roku odbył się w czwartek.

PASOWANIA DOKONAŁ PATRON STRAŻAKÓW

Zgodnie z tradycją bieg po torze przeszkód oraz liczne zadania na trasie przygotowali słuchacze drugiego roku. Ostatnim elementem wydarzenia jest pasowanie na kadeta, które również wiąże się ze specyficzną tradycją – dokonywane jest prądownicą, czyli urządzeniem, które znajduje się na końcu węża strażackiego i skupia strumień wody. Symbolicznego przyjęcia do grona słuchaczy szkoły dokonał młodszy brygadier Rafał Wypych, przebrany za patrona strażaków – świętego Floriana.

 

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl