Nowy rozkład jazdy PKP PLK

Od niedzieli wchodzą w życie zmiany w rozkładzie jazdy PKP. Na wielu trasach kolejowych w Polsce wprowadzone zostaną korekty w godzinach kursowania pociągów. Na liniach kolejowych objętych pracami modernizacyjnymi wprowadzona została komunikacja zastępcza.

Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie kursowała na odcinkach: Żmigród – Rawicz, Gorzów – Gorzów Wlkp., Lipka- Chojnice, Odolanów- Grabowno, Płytnica – Jastrowie. Korekta zakłada także dodatkowy pociąg Regio do Koszalina. Będzie on kursował od 1 do 5 maja 2019 r. Z kolei do wieczornego pociągu TLK Gombrowicz relacji Warszawa – Poznań, uruchomiony będzie łącznik z Poznania do Zielonej Góry.

Zmiany wprowadzają też Koleje Wielkopolskie, polegają one głównie na zmianie godzin odjazdu pociągów, różnice to od kilku do nawet kilkudziesięciu minut.

Przed podróżą warto zapoznać się ze zmianami. Szczegóły można sprawdzić na rozkładach na dworcach lub w internecie. W poniedziałek na Dworcu Głównym w Poznaniu będzie można spotkać mobilnych informatorów, którzy będą mówili o zmianach. Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała do 8 czerwca.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl