Nowy festiwal, który rozgrzeje do czerwoności

Takiego festiwalu w Poznaniu jeszcze nie było. W sierpniu rusza pierwsza edycja Gotango Poznań Festival, którego organizatorami są członkowie poznańskiego zespołu Bandonegro. Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia w Sali Wielkiej Centrum Kutury Zamek.

– Głównym celem tego wydarzenia jest przybliżenie poznaniakom fascynującej kultury festiwali tangowych, które odbywają się na całym świecie, by mieszkańcy mogli poczuć klimat rodem z argentyńskiego Buenos Aires. Dodatkowo chcemy zagrać dla naszych fanów z Poznania, miasta, w którym cała nasza tangowa przygoda się rozpoczęła – mówi Jakub Czechowicz, skrzypek z zespołu Bandonegro.

Nowy poznański festiwal ma być połączeniem klimatów tanga i muzyki jazzowej. Sierpniowe, jednodniowe wydarzenie zostało zainicjowane przez członków zespołu Bandonegro, w którego skład wchodzą Bandoneon (akordeon), Michał Główka (skrzypce), Jakub Czechowicz, (fortepian), Marek Dolecki i Marcin Antkowiak (kontrabas). Oprócz nich na scenie pojawią się muzycy Dawid Kostka i Mateusz Brzostkowski. Jednak Gotango Poznań Festival nie będzie jedynie muzycznym wydarzeniem. Podczas festiwalu wystąpi para taneczna Yanina Muzyka i Emmanuel Casal. Będzie to więc okazja do poznania tradycji tanga i wsłuchania się w jazzową improwizację. Podczas Gotango Poznań Festival usłyszymy przedpremierowo utwory z nowej płyty zespołu Bandonegro, która oficjalnie ukarze się w 2025 roku.

– Nagrania do niej zostały zrealizowane w kultowym Fortmusic Studio w Buenos Aires, z gościnnym udziałem światowej klasy argentyńskich muzyków jazzowych, m.in. Daniela „Pipi” Piazzolli – wnuka Astora Piazzolli oraz wybitnych producentów muzycznych – informują organizatorzy Gotango Poznań Festival.

fot. Gotango Poznań Festival

Czytaj także: 3 Wielkopolan pojedzie na Igrzyska Olimpijskie | wpoznaniu.pl

źródło: (gotangofestival.com)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl