Nowy Empik. Gdzie? Zaskakująca lokalizacja. Blisko rynku, ale nie starego

Podczas, gdy salony prasowe zamykają się w centrach miast, na poznańskich Jeżycach powstaje właśnie nowy Empik. Pojawi się przy ul. Kościelnej, nieopodal Rynku Jeżyckiego.

Salony Empiku pod nazwą Klubów Międzynarodowej Prasy i Książki za czasów PRL-u powstawały tam, gdzie mieszkali czytelnicy – na dużych osiedlach. W Poznaniu gazety i książki poczytać można było m.in w jednym z bloków na os. Piastowskim. We współczesnej Polsce Empiki zecydowanie chętniej otwierają się w centrach handlowych. Jeszcze w kwietniu br. gruchnęła wiadomość, że zamknie się Empik w centrum Gniezna. Mieszkańcy w jego obronie przygotowali nawet petycję.

Nowy Empik przy ul. Kościelnej, fot. Łukasz Gdak

Tymczasem w Poznaniu już w piątek, 28 czerwca otworzy się nowy Empik. Mało tego, nie będzie to lokal w jakimś centrum handlowym, lecz tradycyjna księgarnia z wejściem bezpośrednio z ulicy. Podobnie jak przed laty mieścić się ona będzie na parterze budynku mieszkalnego.

Nowy Empik zajmie lokal w nowym budynku u zbiegu ul. Kościelnej i Barańczaka. Czy jego lokalizacja w dzielnicy, w której królują niewielkie klimatyczne księgarnie to dobry pomysł? Zapraszamy do komentowania na naszym profilu na Facebooku oraz mailowo redakcja@wpoznaniu.pl.

Nowy Empik przy ul. Kościelnej, fot. Łukasz Gdak

Czytaj też: Sparingi Lecha Poznań zobaczysz w telewizji. Gdzie i kiedy?

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl