Nowy dyrektor poznańskiego zoo jest zagorzałym przeciwnikiem delfinariów komercyjnych

Poznański Ogród Zoologiczny ma nowego dyrektora. Został nim Piotr Przyłucki, specjalista z doświadczeniem, który wcześniej pracował w ośrodkach hodowlanych oraz zoo w Polsce i w Europie. Pracę rozpocznie 15 lipca.

Piotr Przyłucki urodził się w Poznaniu. Jest też absolwentem XII Liceum Ogólnokształcącego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Podczas swoich badań zajmował się m.in. tematyką utrzymywania ssaków morskich w warunkach niewoli, a także żywieniem zwierząt i ludzi.

Uczestniczył w ekspedycjach naukowych na koło podbiegunowe północne, gdzie oznaczał gatunki wielorybów i delfinów. Pracował też w ośrodkach hodowlanych i ogrodach zoologicznych w Polsce i Europie, a także w gabinecie weterynaryjnym. 

Jest założycielem i prezesem stowarzyszenia edukacyjnego, którego celem jest m.in. promowanie cetologii – nauki o morświnach, delfinach i wielorybach – przy użyciu pierwszego w Polsce tzw. suchego walarium, które od 3 lat prezentowane jest w Afrykarium wrocławskiego zoo.

– Jest to alternatywa dla prawdziwych delfinariów komercyjnych, których Piotr Przyłucki jest zagorzałym przeciwnikiem –  co aktualnie jest tematem jego rozprawy doktorskiej – czytamy nam miejskim portalu poznan.pl.

czytaj także: Z psem do sklepu? Znana sieć wprowadza „wózki dla psów”

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl