Noworoczne zmiany w ruchu w rejonie ul. Święty Marcin

Zaraz po sylwestrowo-noworocznym weekendzie zmieni się organizacja ruchu na ul. Św. Marcin i al. Niepodległości. Zmiana umożliwi między innymi położenie tam torów tramwajowych. Co to oznacza dla kierowców?

Światła mogą mieć przerwę w działaniu

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Św. Marcin i al. Niepodległości dla kierowców oznaczają przeniesienie ruchu na wschodnią część al. Niepodległości. Tor jazdy zostanie wyprostowany w porównaniu z obecnym, co usprawni poruszanie się w rejonie placu budowy. Także maszty z sygnalizacją świetlną będą musiały zmienić lokalizację, więc w trakcie wdrażania zmian należy liczyć się z przerwą czasową w działaniu świateł.

Będą nowe tory tramwajowe

Wykonawcy prac remontowych, zmiana umożliwi położenie torowiska tramwajowego na tarczy skrzyżowania al. Niepodległości i Św. Marcin oraz łuku torowiska w kierunku ul. Towarowej i w kierunku ul. Św. Marcin w stronę centrum. Urzędnicy miejscy przypominają, że należy zachować ostrożność w rejonie prac i zwracać uwagę na zmienione oznakowanie.

Zmiany także przy Kaponierze

Zaraz po noworocznym weekendzie, 2 stycznia, lekko zmieni się także ruch na ul. Święty Marcin, przy rondzie Kaponiera. Miejsce do zawracania zostawi przesunięte, przez co będzie możliwa regulacja torowiska tramwajowego. W praktyce wykonawca połączy nowe torowisko z już istniejącym przy rondzie Kaponiera.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl