Kraj

Stan Jarosława Kaczyńskiego nadal się nie poprawia. Nie wiadomo, kiedy opuści szpital

Jarosław Kaczyński przed świętami opuścić miał już szpital, ale uznawana za lekką operacja kolana, w jego wieku, okazała się problematyczna. Lider PiS nie tylko nie wyszedł ze szpitala przed świętami, ale cały czas w nim pozostaje i data opuszczenia placówki nie jest pewna.

Kaczyński w szpitalu

Szef PiS pozostaje w szpitalu po operacji kolana i według doniesień Interii nie wyjdzie z niego przed Nowym Rokiem. Początkowo sądzono, że Jarosław Kaczyński opuści placówkę przed świętami. Czas hospitalizacji wydłuża się ze względu na ból, jaki utrzymuje się po operacji. Politycy PiS przyznają, że ich lider dużo gorzej zniósł operację niż w 2019 roku. Istotną rolę odgrywa tu wiek polityka.

Operacja szpital

Dla Prawa i Sprawiedliwości czas Kaczyńskiego w szpitalu nie jest sprawą tak łatwą. Ból kolana uniemożliwiał szefowi partii normalną pracę, a z drugiej strony jego nieobecność także paraliżuje te instytucje skupioną głównie na decyzjach jednego człowieka – Jarosława Kaczyńskiego. By ten stan nie trwał, Kaczyński trafił do szpitala przed świętami, w ten sposób chciano wykorzystać naturalną przerwę w polityce. Nikt nie podejrzewał jednak, że prosta operacja wydłuży czas, który w szpitalu będzie musiał spędzić prezes PiS.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl