Nowoczesne namioty dla bezdomnych. Pomogą ochronić się przed zimnem

W Poznaniu stanęło 15 namiotów termicznych. Społecznicy postawili je dla bezdomnych, by ci mogli schronić się przed mrozem.

POMOC DLA BEZDOMNYCH

Stowarzyszenie Zupa na Głównym, znane jest z pomocy osobom, które z różnych powodów znalazły się w trudnych sytuacjach życiowych. Członkowie organizacji postanowili pomóc bezdomnym z Poznania, którzy nie chcą korzystać z noclegowni. Zimą, wielu z nich jest narażonych na śmierć z powodu zimna. Rozwiązaniem mają być namioty termiczne.

NAMIOTY TERMICZNE

Stowarzyszenie sprowadziło je z Czech. Dzięki specjalnej konstrukcji, i warstwie izolacyjnej sprawdzają się jako awaryjne schronienie dla osób, które nie mają schronienia przed niskimi temperaturami. Działacze z Zupy na Głównym rozstawili je w kilkunastu miejscach w mieście, gdzie często koczują osoby bezdomne. Namioty mają posłużyć dłużej niż przez jeden sezon. W marcu zostaną zebrane i przygotowane do następnej zimy.

SKALA PROBLEMU

Jak podkreślają członkowie stowarzyszenia, nie oceniają dlaczego bezdomni nie chcą skorzystać z ośrodków, gdzie mogliby się schronić. Według badania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, z 2019 roku, w Poznaniu żyje około 1030 bezdomnych. Większość z nich, ponad 800, nie posiada zameldowania. Zestawienie zgonów z powodu wychłodzenia prowadzi policja. Zeszłej zimy z powodu wychłodzenia w Polsce, zmarły 44 osoby, w tym sezonie mundurowi odnotowali 11 zgonów.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl