Policja zamyka trasę S5 na której w nocy zginęły 2 osoby

Drogowcy na wniosek policji zamknęli część drogi ekspresowej S5 w kierunku Poznania. Śledczy będą tam przeprowadzać wizję lokalną po wtorkowym tragicznym wypadku w którym zginęło dwoje pieszych.

O godz. 9.00 do odwołania zostanie zablokowana całkowicie jezdnia w kierunku Poznania na wniosek policji, która będzie prowadzić czynności w związku z zdarzeniem z dn. 3.01.2023 r. – informuje GDKiA

Aby dojechać do Poznania od strony Wrocławia trzeba będzie zjechać na węźle Śmigiel Północ wjechać na „stara DK5” i na węźle Kościan Południe znów wjechać na trasę S5.

2 OSOBY ZGINĘŁY

Do wypadku na S5 na wysokości Kościana na pasie ruchu w kierunku Poznania doszło we wtorek wieczorem. W dwójkę pieszych idących drogą ekspresową (piesi nie mają prawa po niej chodzić) uderzyły dwa auta. Dwoje pieszych kobieta i mężczyzna ponieśli śmierć na miejscu. Ofiary nie miały przy sobie dokumentów. Policji na razie nie udało się ustalić kim są zabici.

Kierowcom, którzy brali udział wypadku nic się nie stało, byli trzeźwi. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury z Kościana. Być może dzisiejsza wizja lokalna wyjaśnij, jak doszło do wypadku i dlaczego dwóje pieszych znalazło się na drodze ekspresowej

AKTUALIZACJA 11.03

GDKiA informuje, że o godzinie 10.22 ruch na trasie został przywrócony. Policjanci przez niemal godzinę przeszukiwali miejsce zdarzenia, dzisiaj sprawdzali, czy w okolicy nie znajdą dokumentów, które pozwoliłyby zidentyfikować ofiary.

.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl