Nowi mieszkańcy poznańskiego ZOO. Poznaj ich imiona

Duża radość zapanowała w poznańskim ZOO. Urodziły się tam trzy sambary sundajskie.

Populacja poznańskich sambarów sundajskich powiększyła się o trzy młode. W ZOO urodziły się dwie samiczki i jeden samiec. Maluchy wg pracownika ZOO czują się bardzo dobrze. Porody przebiegły bez komplikacji, dzięki czemu nie była konieczna ingerencja człowieka.

Porody miały miejsce w trzy różne dni. Aurora (zwana przez swoją opiekunkę Aurą) urodziła się 8 września. Jej mamą jest Alba pochodząca z ogrodu zoologicznego w Pradze. Samczyk Wedel urodził się dokładnie miesiąc później. Jego mama to Wika, która przyjechała z Berlina. Juka urodziła się 18 października, a jej mama to Jena z ogrodu w Pilźnie. Ojcem trójki maluchów jest Mundek. Dumny tata ma osiem lat i pochodzi, podobnie jak Wika, z berlińskiego ogrodu zoologicznego.

Sambar sundajski

Sambar sundajski to gatunek naturalnie występujący na Bali i Jawie. Sambary rzadko piją wodę, ponieważ nawadniają się poprzez spożywane przez siebie trawy, korzenie, krzewy, byliny i zioła. W miocie sambarów zazwyczaj są tylko dwa młode. Jeśli chodzi o zachowania samców przed poczęciem, przystrajają oni poroża trawą i gałęziami. W Indonezji gatunek ten objęty jest ochroną.

Sambary sundajskie – trzy maluchy w Poznaniu – YouTube

Czytaj także: Znamy program sportowy zawodów jeździeckich Cavaliada Poznań 2023

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl