Międzynarodowe Targi Poznańskie

Znamy program sportowy zawodów jeździeckich Cavaliada Poznań 2023

W tym roku zawody z cyklu Cavaliada zawitają do Poznania 7 grudnia i będą gościć w nim cztery dni. Po 4 latach impreza znów odbędzie się pod szyldem czterech gwiazdek. Podczas zawodów odbędą się również cztery konkursy zaliczane do rankingu FEI.

Jak widać, cztery to szczęśliwa liczba tegorocznej edycji Cavaliady Poznań. O tym, że zmieni się ranga całych zawodów, a także pula nagród organizatorzy poinformowali już w czerwcu, jednak dopiero teraz dowiedzieliśmy się, że przekroczy ona milion złotych.

Cavaliada Poznań 2023 – czwartek

W ramach zawodów CSI****-W rozegranych będzie 12 konkursów. Czwartkowy start „dużej rundy” rozpocznie się konkursem Speed Masters (145 cm) – później będzie tylko trudniej! Wzrośnie także prestiż poszczególnych konkursów.

Cavaliada Poznań 2023 – piątek

W piątek odbędzie się klasa 150 cm z rozgrywką i z wyższą pulą (120 000 PLN). Dodatkowo, zawodnicy startujący w tych zawodach będą mogli otrzymać cenne punkty do rankingu FEI, a także Cavaliada Tour 23/24. Do cyklu zaliczy się także konkurs Grand Prix (155 cm). Jego finał widzowie obejrzą w ostatni dzień zawodów. Przy GP pula nagród znów wzrośnie! Tym razem do 407 200 PLN. Laureat Grand Prix otrzyma również aż 100 punktów do rankingu FEI. Dodatkowo GP jest częścią zawodów Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

Cavaliada 2023 – sobota

W sobotę również możemy liczyć na przypływ adrenaliny. Odbędzie się wtedy finał „średniej rundy” (145 cm z rozgrywką), w którym pula nagród wyniesie 108 700 PLN. Przed finałem odbędą się dwa konkursy 140 cm, a w ramach CSI****-W odbędzie się konkurs małej rundy (135 cm).

Cavaliada to nie tylko skoki przez przeszkody. W piątkowy wieczór widzowie będą mieli okazję obejrzeć zjawiskowy konkurs Speed&Music. Przeszkody będą miały 140 cm wysokości, a zwycięzca otrzyma 15 000 PLN.

Nowa konkurencja na Cavaliadzie 2023

Nie odbędzie się klasyczny konkurs potęgi skoku. W tym roku organizatorzy postawili na konkurs barier. W tej konkurencji sprawdzana będzie nie tylko skoczność konia, ale i jego zwinność. Para jeździec-koń musi pokonać szereg przeszkód z jedną przeszkodą, której wysokość dochodzić będzie do 200 cm (!!!). Pula nagród w tym konkursie wynosi 40 000 PLN.

Cavaliada Poznań 2023 jak zwykle odbywać się będzie w kilku halach. Dzięki możliwości wykorzystania wielu pawilonów możliwe jest rozegranie nie tylko zawodów dla profesjonalistów, ale i dla par mniej doświadczonych. W ramach CSI* przewidziane są dwie rundy: mała (130 cm) oraz duża (135-140 cm). Jeśli chodzi o konkursy młodych koni, do 6 i 7 latków dojdą także pięciolatki.

Cavaliada Open Tour

W ramach Cavaliada Open Tour (CSIAm) organizatorzy zaplanowali dwa konkursy. Mniejsza runda to okazja do podziwiania par skaczących przeszkody 110/115 cm, a także rundę średnią – przeszkody 120/125 cm. W tym sezonie zwycięzca cyklu zostanie wyłoniony podczas finału Cavaliady Tour w Krakowie w lutym przyszłego roku.

Wśród wszystkich klas i rund znaleźć można także inne ciekawe zawody. Dużo emocji na pewno przyniesie konkurs na Wielkopolski Talent Roku. Swoją szansę będą miały także dzieci na kucach i małych koniach, startując na nich w zawodach zaliczanych do cyklu Cavaliada Future. Organizatorzy nie zapomnieli również o zapierających dech w piersiach sztafetach czy konkursach dla zaprzęgów i ujeżdżeniowców.

Targi jeździeckie — Cavaliada 2023

Ale Cavaliada to nie są tylko skoki. Podczas tegorocznej edycji imprezy odbędzie się również aukcja koni. Można będzie także posłuchać ciekawych wykładów, obejrzeć zjawiskowe pokazy… Nie zapominajmy także o imprezie współistniejącej, czyli o targach jeździeckich. Można się zaopatrzyć na nich w naprawdę wszystko, czego potrzeba do jazdy konnej. To także wspaniała okazja do nawiązania nowych znajomości.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz zobaczyć dokładny program zawodów Cavaliada Poznań 2023

Czytaj także: Potrzebna jest karma dla bezdomnych zwierząt

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl