Nowe siedziby organizacji pozarządowych. W samym centrum Poznania

Łącznie siedem NGO-sów zyskało nowe siedziby. Sześć z nich mieścić się będzie w jednym budynku w samym centrum miasta. Znajduje się tam również przestrzeń na wydarzenia dla mieszkańców.

Na początku tego roku kamienica przy ulicy Kramarskiej 32 przeszła generalny remont. Wnętrze tego budynku przeszło całkowitą modernizację. Prace wykończeniowe objęły między innymi całą powierzchnię posadzek i ściany, które zostały odmalowane. W środku pojawiły się również nowe urządzenia sanitarne. Wszystko po to, by już niedługo swoje siedziby przeniosło tam sześć organizacji pozarządowych. To efekt programu ogłoszonego przez Miasto pod koniec stycznia.

Kto będzie mieć tam siedzibę?

W budynku znajduje się sześć powierzchni biurowych, a także przestrzeń wspólna. Tam będzie można organizować różnego rodzaju wydarzenia dla mieszkańców. Przy Kramarskiej działać będzie Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Fundacja Africa HELP, Stowarzyszenie Odra – Niemen Oddział Wielkopolski wspierające kombatantów, Fundacja Ino Chichrać zajmująca się wsparciem i upowszechnianiem kultury, Fundacja Edukacja i Integracja Pokoleń oraz Fundacja KUT wspierająca rozwój kultury i sztuki.

35 wniosków

Co więcej, w ramach programu udostępniono również lokal w budynku przy ulicy Żupańskiego 12/Różana 12. Swoją siedzibę będzie tam mieć Stowarzyszenie Local Girls Movement. Wszystkie z tych organizacji nie będą musiały płacić czynszu za korzystanie z nieruchomości, przekazanych przez Miasto. Warto dodać, że wniosek o nowy lokal złożyło łącznie 35 NGO-sów.

– Jako władze miasta od lat wspieramy organizacje pozarządowe dotacjami i nagradzamy ich osiągnięcia. Teraz rozszerzamy naszą pomoc dla NGO, przekazując im cały budynek w centrum miasta. Organizacje będą mogły w nim prowadzić swoją działalność i zostaną zwolnione z płacenia czynszu za korzystanie z nieruchomości – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. 

Czytaj także: 31-letni poznaniak uciekał na motorze przed policją. Miał sporo na sumieniu

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl