Nowe radiowozy dla Wielkopolskich policjantów

Automatyczne skrzynie biegów, niestandardowe wyposażenie, duża moc silnika tak prezentują się nowe radiowozy, jakie otrzymała Komenda Wojewódzka Policji. Ciekawostką jest „radiowóz” wart 3 miliony złotych. 

Najciekawszym i najnowszym nabytkiem dla poznańskich policjantów jest samochód ciężarowy MAN. Pojazd jest wyposażony w unikatowy i specjalistyczny pojemnik do przewozu materiałów wybuchowych. Wartość tego auta sięga blisko 3 milionów złotych. Trafił on do Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu.

Oprócz samochodu do przewozu materiałów wybuchowych wielkopolscy policjanci otrzymali także Volkswageny Caddy. One trafią do policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i Gniezna. Ciekawostką jest też Opel Astra, który trafi do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Ma on silnik o mocy 200 KM i automatyczną skrzynią biegów. Będzie wykorzystywany do działań pościgowych.

W nowej puli aut, są także Volkswageny T6. 12 szt. trafi do komend powiatowych w Czarnkowie, Grodzisku Wielkopolskim, Kościanie, Krotoszynie, Międzychodzie, Obornikach, Ostrzeszowie, Pleszewie, Słupcy, Śremie, Turku oraz Wągrowcu.

Z kolei policjanci z drogówki z Leszna i Ostrowa Wielkopolskiego dostaną Fordy Transity Custom z pełnym wyposażeniem Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego. Na wyposażeniu jest pakiet lamp LED do oświetlania miejsca wypadku wraz z baterią dodatkowych akumulatorów. Dodatkowo auta mają komputery z drukarkami, aparat fotograficzny, zestaw znaków, urządzenia pomiarowe, parawany.

Nowe radiowozy zostały zakupione z budżetu policji.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl