Nowe przystanki na jednej z poznańskich ulic

W Poznaniu powstaną dwa nowe przystanki na Strzeszynie. Mają poprawić bezpieczeństwo pieszych. Całkowity koszt prac to ponad 880 tysięcy złotych.

Nowe przystanki autobusowe

Pod koniec października Miasto podpisało umowę na budowę dwóch nowych platform przystankowych w okolicach ulicy Koszalińskiej w Poznaniu. Mają one poprawić bezpieczeństwo pieszych i pasażerów. Zastąpią dotychczasowe przystanki ,,Żołnierzy Wyklętych”, które były przy poboczu drogi.

Jeden z nich będzie blisko skrzyżowania z ul. Żołnierzy Górników, a drugi znajdzie się za skrzyżowaniem z ul. Żołnierzy Wyklętych.

Oba przystanki będą miała ostrzegawcze piktogramy, które ułatwią korzystanie z nich osobom z ograniczeniami wzroku. Dodatkowo przy platformach drogowcy zamontują 10 lamp, dzięki którym zwiększy się widoczność po zapadnięciu zmroku.

– W ramach prac wybudujemy dojścia do przystanków, od istniejącej drogi pieszo-rowerowej. W celu poprawy bezpieczeństwa, na pasie jazdy w kierunku Strzeszyna, zamontujemy poduszkę berlińska oraz wyznaczymy przejście dla pieszych przez jezdnię wraz z doświetleniem- poinformowało Zarząd Dróg Miejskich.

Koszt inwestycji

Całkowity koszt prac wyniesie ponad 880 tys. zł. Przystanki mają być gotowe w połowie stycznia 2024 roku.

Czytaj też: Pociągi z Czech pojadą od Pragi nad Bałtyk. Przystanek w Poznaniu. Za ile bilety?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl