Nowe oznakowanie ścieżki dla pieszych i rowerów na ul. Warszawskiej

Zarząd Dróg Miejskich pilotażowo oznakował drogę dla rowerów (i pieszych) na ul. Warszawskiej. Oznakowanie zgodne z miejskim Systemem Informacji Rowerowej ma pomóc w poruszaniu się po mieście.

Prace budowalne przy odnowieniu drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Warszawskiej zakończyły się przed rokiem. Były one prowadzone po południowej stronie ulicy, od przystanku „Termalna” do ul. Mogileńskiej. To jedna z tras głównych Programu Rowerowego Miasta Poznania – Radial 14, prowadząca z północno-wschodniej części miasta w kierunku Centrum.

W tym roku pilotażowo została ona oznakowana zgodnie z Systemem Informacji Rowerowej. Niewielkie piktogramy z rowerzystą i numerem trasy – R14 oraz strzałką kierunkową pojawiły się na tabliczkach pod znakami drogowymi i na nawierzchni drogi. Dzięki niemu rowerzyści mogą sprawniej i szybciej dotrzeć do wybranego celu – informuje ZDM.

 

fot. źródło : ZDM

 

Jako że jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Poznaniu, efekty wdrożenia zostaną szczegółowo przeanalizowane.  Mieszkańcy i użytkownicy trasy mogą przesyłać swoje uwag na adres zdm@zdm.poznan.pl. Pozwoli to na wyciągnięcie wniosków i ewentualne zmiany w oznakowaniu na kolejnych poznańskich trasach rowerowych.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl