Najlepsi skrzypkowie z całego świata już za tydzień w Poznaniu

W następny piątek w Poznaniu rozpocznie się szesnasta edycja międzynarodowego konkursu skrzypcowego imienia Henryka Wieniawskiego. Od poprzedniej minęło sześć lat.

41 MUZYKÓW PRZYJEDZIE DO POZNANIA

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy imienia Henryka Wieniawskiego rozpocznę się 7 października. Tegoroczna, szesnasta, edycja odbędzie się po dłuższej przerwie niż zazwyczaj. Tradycyjnie wydarzenie organizowane jest co pięć lat, przez pandemię muzycy musieli czekać dodatkowy rok. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie ponad 41 wykonawców wybranych z 200 kandydatów

Przed nami dwa tygodnie wielkich muzycznych emocji. Cieszymy się na spotkanie z naszymi gośćmi: uczestnikami, jurorami i słuchaczami. – mówi dyrektor konkursu, Karolina Kaźmierczak.

JAK I GDZIE MOŻNA POSŁUCHAĆ SKRZYPKÓW

Pierwszym wydarzeniem będzie losowanie kolejności w jakiej wystąpią uczestnicy konkursu. O tym w jakim porządku przedstawią swoje umiejętności dowiedzą się w piątek o godzinie 15.00. Wieczorem tego samego dnia odbędzie się natomiast koncert inauguracyjny, którego gwiazdą będzie laureatka poprzedniej edycji gruzińsko – turecka skrzypaczka Veriko Tchumburidze. Szczegóły na temat występu i biletów można znaleźć na stronie internetowej.

Cały konkurs potrwa dwa tygodnie. W tym czasie odbywać się będą przesłuchana z udziałem jury. Skrzypków z całego świata będzie można śledzić na żywo lub online za pośrednictwem transmisji internetowej. Konkurs zakończy się koncertem laureatów 21 października o godzinie 19.00. Wszystkie występy odbędą się w Auli UAM przy ulicy Wieniawskiego 1.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl